Nominace na ocenění 

Nominace 2024

Inspirace přináší cenné myšlenky....

Inspirativní životní příběhy by nebylo možné zrealizovat bez pořádné dávky odhodlání mladých lidí ani bez pomoci jejich okolí.

Znáte ve svém okolí mladého člověka z dětského domova se zajímavým životním příběhem? Víte o někom, kdo má podíl na spokojeném životě někoho dalšího? 

Ocenění Bílá vrána organizuje společnost yourchance.

Cenu Bílá vrána může získat každý, kdo splňuje nominační podmínky. Jednotlivci se mohou nominovat sami za sebe, a nebo je může nominovat někdo, kdo si myslí, že si daná osoba ocenění v dané kategorii zaslouží.

První kategorie MLADÝ DOSPĚLÝ je určena mladým lidem, kteří prošli institucionální výchovou, překonali překážky spojené s integrací a uspěli v běžném životě.

POKLAD V SRDCI, druhá kategorie oceňuje zaměstnance dětských domovů a osoby, které připravují mladé lidi na samostatný život mimo dětský domov. Zapsal se vám některý vychovatel, ředitel či jiná Vám blízká osoba působící v dětském domově do Vaší paměti? Nominujte jej v kategorii Poklad v srdci.

Ocenění Bílá vrána bylo poprvé vyhlášeno v roce 2014. Jeho smyslem je nejen upozornit na jednotlivce i společnosti, které se intenzivně věnují problematice dětí v dětských domovech, ale především toto ocenění znamená motivaci k dalším krokům do života, rozvoji osobnosti a poskytování pomocné ruky potřebným.

Nominační podmínky:

  • MLADÝ DOSPĚLÝ - člověk, který prošel dětským domovem, je alespoň 2 roky mimo dětský domov, má práci, bydlení. V případě, že má půjčky, tak je schopen je pravidelně splácet.
  • POKLAD V SRDCI - kdokoliv, kdo je zaměstnancem dětského domova a vychovává či připravuje mladé lidi na samostatný život mimo dětský domov.

Nominace je možné zasílat do konce června 2024! Ze všech nominovaných budou dále vybráni 3 semifinalisté z každé kategorie, ze kterých vybere odborná porota pro danou kategorii vítěze. Velké finále v Praze se uskuteční v říjnu 2024.

FORMULÁŘ PRO NOMINACE