Nominace 2023

letos probíhají do 30. 6.


Inspirace přináší cenné myšlenky....

Inspirativní životní příběhy by nebylo možné zrealizovat bez pořádné dávky odhodlání mladých lidí ani bez pomoci jejich okolí.

 

Znáte ve svém okolí mladého člověka z dětského domova nebo pěstounské péče se zajímavým životním příběhem? Víte o někom, kdo má podíl na spokojeném životě někoho dalšího? Nebo jste zaměstnavatelem či zástupcem firmy, která svým zaměstnancům umožňuje konat dobro i v pracovní době?

Ocenění Bílá vrána organizuje společnost yourchance, nominace do všech tří kategorií spravuje projekt Začni správně. 

Cenu Bílá vrána může získat každý, kdo splňuje nominační podmínky. Jednotlivci se mohou nominovat sami za sebe, a nebo je může nominovat někdo, kdo si myslí, že si daná osoba ocenění v dané kategorii zaslouží.

První kategorie MLADÝ DOSPĚLÝ je určena mladým lidem, kteří prošli institucionální výchovou, překonali překážky spojené s integrací a uspěli v běžném životě.

POKLAD V SRDCI, druhá kategorie oceňuje zaměstnance dětských domovů a osoby, které připravují mladé lidi na samostatný život mimo dětský domov.  Zapsal se vám některý vychovatel, ředitel či jiná Vám blízká osoba působící v dětském domově do Vaší paměti? Nominujte jej v kategorii Poklad v srdci.

Třetí kategorií je Bílá vrána - ZAMĚSTNAVATEL, kam lze nominovat firmy za to, že pomáhají v uplatnění lidí bez zázemí vlastní rodiny na trhu práce.

Ocenění Bílá vrána bylo poprvé vyhlášeno v roce 2014. Jeho smyslem je nejen upozornit na jednotlivce i společnosti, které se intenzivně věnují problematice dětí v dětských domovech, ale především toto ocenění znamená motivaci k dalším krokům do života, rozvoji osobnosti a poskytování pomocné ruky potřebným.

Nominační  podmínky:

  • MLADÝ DOSPĚLÝ - člověk, který prošel dětským domovem nebo NRP, je alespoň 2 roky mimo dětský domov nebo NRP, má práci, bydlení. V případě, že má půjčky, tak je schopen je pravidelně splácet.
  • ZAMĚSTNAVATEL - firma, která má faktickou zkušenost se zaměstnáváním mladého člověka z dětského domova nebo NRP, může jít příkladem ostatním zaměstnavatelům v hospodaření a platební morálce.
  • POKLAD V SRDCI - kdokoliv, kdo je zaměstnancem dětského domova a/nebo vychovává či připravuje mladé lidi na samostatný život mimo dětský domov. 

Nominace jsou možné do 30. června 2023! Ze všech nominovaných budou dále vybráni 3 semifinalisté z každé kategorie, ze kterých vybere odborná porota pro danou kategorii vítěze. Velké finále v Praze se letos uskuteční 17. října 2023.    

 

Nominace zasílejte prosím přes QR kód na letáku níže nebo přímo přes tento formulář.